Rezeptideen, Tipps & Tricks in Ihrem Posteingang
Mit dem Wiener Zucker Newsletter
- Monatlich neue Rezeptideen
- Infos zu Gewinnspielen
- Kulinarische Geheimnisse & Produktneuheiten
Добре измиваме и подсушаваме крушите, след което ги нарязваме на кубчета с големина около 1 см. Поставяме парчетата круши, заедно с кожата, сърцевината и дръжката в голям (много чист и стерилизиран!) буркан.
Добавяме захарта и наливаме водата така че, всичко да се покрие. Покриваме буркана с чиста кърпа, и я закрепваме с гумен ластик към отвора на буркана.
Оставяме на светло място при стайна температура съставките на крушовия оцет да престоят в буркана в продължение на две седмици. Разбъркваме внимателно всеки ден за да избегнем появата на плесен. Ферментацията може да доведе до образуване на пяна отгоре.
Щом усетим лека миризма на оцет, поставяме марля на сито от неръждаема стомана, изсипваме сместа от оцет през ситото в чист, стерилен съд и оставяме добре да се отцеди. Покриваме отново с чиста кърпа и гумен ластик и оставяме да ферментира на светло място при стайна температура за още 4-6 седмици. След това отново го изсипваме през сито, подплатено с чиста марля. Наливаме готовия крушов оцет в стерилизирани шишета и ги затваряме. Съхраняваме ги на хладно място.
Съвет: Вместо круши могат да се използват ябълки или малини. Опитай!
Сподели или принтирай рецептата